Дама з камеліями

Балет в 2-х актах за романом А.Дюма

у виконанні балетної трупи, солістів опери, артистів хору та оркестру

Композитор - Дж. ВЕРДІ

Балетмейстер - постановник - Олег Ніколаєв, заслужений артист України

Диригент-постановник - Володимир Гаркуша, народний артист України

Художник-постановник - Ірина Давиденко (м.Київ)

Хормейстер - Валентин Пучков - Сорочинський, заслужений діяч мистецтв України

Диригент - Ю. Пороховник, заслужений діяч мистецтв України

Вона ніколи не розлучалася з букетом камелій ... Тому за нею закріпилася назва «дами з камеліями» ... Я оплакував її смерть, як оплакують загибель прекрасного твору мистецтва. А.Дюма-син

Дюма написав свій роман «Дама з камеліями» під враженнями від випробуваних почуттів любові до відомої паризької куртизанці Марі Дюплессі. Їх роман був недовгий, занадто дорога була для молодого письменника ця розкішна жінка. Олександр розлучившись з Марі, поїхав подорожувати, повернувшись до Парижа він дізнається про смерть Марі Дюплессі, яка померла від туберкульозу. Ця любовний зв'язок стала поштовхом до написання роману - «Дама з камеліями», в головній героїні Маргарити Готьє все дізналися Марі Дюплессі, а в головному герої - самого автора. Згодом роман був перероблений в п'єсу, правда цензура довго не дозволяла постановку, вважаючи п'єсу аморальною. З'явившись на сцені «Дама з камеліями» мала приголомшливий успіх. На прем'єрі в Парижі спектакль побачив Верді, який надихнув композитора до написання опери. В результаті світ почув «Травіату», головна героїня отримала ім'я Віолета Валері.

Під цим ім'ям вона і постане в постановці нашого театру. Автор постановки Олег Миколаїв з'єднав на сцені, здавалося б, не поєднувані: балет, солістів опери, хор. Але головна роль відводиться балету, саме він через танець буде передавати всю трагічність любові головних героїв. Вокальне і музичне наповнення підкреслить всю глибину почуттів пережитих Валері, Альфредом і Жермона.

Тривалість вистави 1 год. 45 хв.

Прем'єра відбулася в 2008р.