ср, 29 вер. | Дніпро Опера

Ромео та Джульєтта

Балет на 2 дії С. ПРОКОФ'ЄВ Лібрето О. Соколова за мотивами однойменної трагедії У. Шекспіра «Немає повісті сумнішої на світі, ніж повість про Ромео і Джульєтту». Джульєтта - А. Вєрєтіна, Ромео - О. Чорич, Тібальд - О. Литвинов, Меркуціо - В. Свідров Тривалість вистави 2 години.
Ромео та Джульєтта

Время и место

29 вер., 19:00
Дніпро Опера, проспект Дмитра Яворницького, 72а, Дніпро́, Дніпропетровська область, Украина

О событии

Балет на 2 дії

С. ПРОКОФ'ЄВ

Лібрето О. Соколова  за мотивами одноіменної трагедії У. Шекспіра

Балетмейстер-постановник - О. Соколов, заслужений діяч мистецтв України

Диригент – О. Кулішов

Сценографія, костюми  А. Ареф'єва, народного художника СРСР,

лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка

(Сценічна редакція 2003 року здійснена на основі оформлення,

створеного художником у 1985 р.)

«Немає повісті сумнішої на світі, ніж повість про Ромео і Джульєтту», - про цей висновок відомо навіть тим, хто ніколи не читав трагедію Шекспіра. Написана драматургом у XVI ст., вона не перестає хвилювати людські серця. Не дивно, що твір став джерелом натхнення для одного з найвидатніших композиторів ХХ століття— С. Прокоф'єва.

Його ім'я асоціюється з образом весни і життя, вщерть заповнених щастям і енергією, бадьорими музичними ритмами і чудовим гумором. Він фонтанував ідеями, задумами. Великий був у всіх жанрах. Але ми говоримо про Прокофьеве - автора балетів. Їх сім. Притча про «Ромео і Джульєтту» найпопулярніший з них. Нагадаємо шекспірівський сюжет: знатні родини Монтеккі і Капулетті ведуть між собою непримиренну ворожнечу. Але юні представники сімейних кланів - Ромео і Джульєтта люблять один одного, всупереч кривавої традиції, воліючи смерть бездушної влади застарілих звичаїв.

У «Ромео і Джульєтті» є все: весна, юність з її гострим почуттям закоханості у світ, і свідомістю швидкоплинності відпущеної життя. Ці почуття пронизують весь спектакль від початку до кінця.

Поделиться