БАЛЕТНА ТРУПА 

Андрій Іванович Литвинов

Головний балетмейстер театру.

Народний артист республіки Молдова 

Андрій Литвинов в вересні 2019р.  очолив Дніпропетровський балет. Свою балетну біографію він розпочав як артист балету в Національному театрі опери та балету ім. М. Бієшу республіки Молдови, як провідний артист виконував партії: Принців в балетах Чайковського “Лебедине озеро”, Спляча красуня”, “Лускунчик”; граф Альберт в “Жізелі” А. Адана, Базіль в “Дон Кіхоті” Мінкуса, Принц у “Білосніжки та семеро гномів”, Джеймс у “Сільфіді”, Ромео у “Ромео та Джульєтті” С. Прокоф’єва та інш.

     Природним продовженням успішної біографії артиста стала його робота в якості балетмейстера постановника балетних вистав в Кишиневі,  Дніпрі, Харкові, Львові та місті Сибіу (Румунія). Як балетмейстер він поставив балети “Коппелія”, “Кармен”, “Ромео та Джульєтта”, “Спляча красуня”, “Корсар”, “Лебедине озеро”, “Лускунчик”, “Спартак”, «Білосніжка та семеро гномів».

     Його постійно запрошують у журі міжнародних хореографічних конкурсів: “Терпсіхора” (Греція), “Сила танцю” (Молдова), “Юніор балет-фест” (Львів), Кришталевий лебідь (Бухарест), Ризька весна (Латвія).

     Багато років Андрій Іванович є членом Міжнародної ради Танцю CID при Юнеско у Франції. Його авторитет, як хореографа, високопрофесійного педагога підтверджують успіхи його учнів, він професор Національного хореографічного коледжу Молдови. В 2019році Сергій Зданський та Іван Бряхна стали лауреатами міжнародних хореографічних конкурсів та отримали Гран-прі .

     В нашому театрі Андрій Литвинов поставив дві балетні вистави: у лютому 2019р. “Лускунчик” П. Чайковського та в жовтні 2019р відбулась прем’єра дитячого балету “Білосніжка та семеро гномів” Б. Павловського. Вистави дуже яскраві, їх  добре приймають не тільки дорослі, а саме головне діти. Ці вистави стали справжній прикрасою репертуару театру. А головне що їх побачила не тільки українська публіка, а також вистави чудово приймали глядачі європейських країн.

Біленко Олена Олексіївна

Помічник головного балетмейстера

СОЛІСТИ БАЛЕТУ

 

Олена Печенюк 

заслужена артистка України

Дмитро Омельченко

Олексій Чорич

Сергій Бадалов

Катерина Шмигельська

Євгеній Кучвар

Роміна Бураєва

Свiтлана Лiсняк

Марiя Лоленко

Олексiй Бeлан

Валерія Ільченко

Дар'я Ганник

Ірина Авраменко

 

Марина Щербина

Аліна Вєрєтіна

Анна Салманова

Дар'я Дубровина

Iрина Блохiна

Вера Бакi

Владислава Колiсник

Марина Гулега

Сiно Арчакова

Юлiя Бeлан

АРТИСТИ БАЛЕТУ

Юмеко Iде

Людмила Ремікі

Анастасія Іванова

Ольга Філаретова

Ніна Андреєва

Тетяна Проскурякова

Валентин Свідров

Андрій Іванов

Андрій Полянчиков

Поліна Смірнова

©2021 by Дніпропетровський Академічний театр Опери та Балету

  • Facebook logo 2019
  • Instagram
  • Youtube