ОРКЕСТР

Назар Михайлович Яцків

Головний диригент театру

 Назар Михайлович –  високоосвічений диригент, талановитий музикант, випускник відомої Львівської школи диригування. У 2009 р. закінчив факультет оперно-симфонічного диригування (клас професора Юрія Луціва) Львівської Національної музичної академії ім. М. Лисенка. В 2005 р. в тій же в академії, Яцків закінчив клас фортепіано професора Марії Кірх. В 2013 р. закінчив асистентуру в класі легендарного хорового диригента, народного артиста України Анатолія Авдієвського в Київській Національній музичній академії ім. П. І. Чайковського.

 Назар Яцків є лауреатом Першої премії Всеукраїнського конкурсу піаністів серед студентів у м. Вінниця (2002 р.); у (2008 р.) він став володарем Гран-прі Національного конкурсу хорових диригентів у Києві. Учасник майстер-курсу легендарного диригента Юрія Симонова при Московській філармонії (2011 р.)

  Під час навчання у Музичній академії Яцків організував та став диригентом камерного оркестру «Поліфонія» Національного університету «Львівська політехніка» (2008-2012 рр.). У 2005-2010 рр. він – диригент легендарного камерного оркестру «Заслужена державна академічна капела «Трембіта». У 2006-2013 рр. Назар Яцків головний диригент Івано-Франківської філармонії; у 2013-2015 рр. – диригент Львівської філармонії; у 2016-2018 рр. диригент Дніпропетровського академічного театру опери та балету; у 2018-2019 рр. диригент-художній керівник Луганської філармонії в м. Сєвєродонецьк. З вересня 2019 р. – головний диригент Дніпропетровського академічного театру опери та балету.

  Назар Яцків активно займається і викладацькою діяльністю: у 2004-2005рр. концертмейстер в Інституті культури та мистецтв Прикарпатського університету; педагог факультету мистецтв Львівського університету ім. І. Франка (2009-2012рр.). З 2016р. – диригент оперної студії Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки.

  У репертуарі диригента Назара Яцківа більш 30 оперно-балетних вистав, музичних симфоній, кантат, ораторій, як західно-європейського, так слов’янського класичного мистецтва, серед яких опери та балети Дж. Верді, Дж. Пуччіні, Дж. Россіні, Г. Доніцетті, В.-А. Моцарта, К. Орфа, Ж. Бізе, Р. Леонкавалло, П. Чайковського, С. Прокоф'єва, К. Данькевича, С. Людкевича, С. Гулака-Артемовського і т.д.

  Як диригент-постановник Назар Михайлович здійснив постановки: «Любовний напій» Г. Доніцетті, «Так чинять усі жінки» В.-А. Моцарта, «Німецький реквієм» Й. Брамса, «Месія» Г. Генделя, «Назар Стодоля» К. Данькевича, «Кавказ» С. Людкевича, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського; в італійському місті Барлетта в театрі Тeatro Curci Barletta поставив опери «Паяци» Р. Леонкавалло та «Сільська честь» П. Масканьї.

В його послужному списку гастролі в Польщі, Італії, Німеччині, Австрії.

Володимир Григорович Гаркуша

Народний артист України, диригент вищої категорії

 Після закінчення у 1982 році Уральскої державної консерваторії по спеціальності оперно-сімфонічне диригування, де навчався у відомого педагога Марка Павермана,  Гаркуша Володимир Григорович, декілька років працював диригентом-постановником у Свердловському театрі  опери та балету.

В серпні 1990 року він був запрошений до  Дніпропетровського  театру опери та балету на посаду диригента. З 1994 по 2015 рр. Гаркуша головний диригент Дніпропетровського академічного театру опери та балету. З 2015-2016рр. головний диригент Харківського Національного театру опери та балету. У 2018р. Володимир Григорович повертається до Дніпропетровського оперного театру.

  У репертуарі маестро більше 40 назв оперно-балетних вистав – видатні твори українських  та західно-європейських композиторів, а також вокально-симфонічні твори: Дж. Россіні, В.-А. Моцарта, Дж. Верді, Дж. Пуччіні, П. Масканьї, Ж. Бізе,  К. Орфа, П. Чайковського, М. Римського-Корсакова,  О. Бородіна, М. Мусорського;  М. Лисенка, С. Гулака-Артемовського, К. Данькевича, О. Яківчук та багато інших. 

  Диригентський почерк маестро Гаркуші характеризується високим рівнем професіоналізму в стосунках з оркестром, солістами, хором, яскравою емоційністю, тонким відчуттям стилю і форми твору. Він володіє точним, виразним жестом, що відрізняє диригентську школу його вчителя – професора Павермана, що виховав цілу плеяду видатних  диригентів. У манері диригування Гаркуші особливо вражає чудова мануальна техніка, пластичні жести, романтична спрямованість трактувань.

  За його ініціативою на протязі 12 років у місті проходив регіональний фестиваль «Молодь розправляє крила», на якому виступали талановиті молоді музиканти та вокалісти Дніпропетровщини.  Він багато гастролював в Італії, Іспанії, Франції та Великобританії. У статусі запрошеного гостя неодноразово диригував оперно-балетними виставами у Молдові, Росії, а також в театрах України: Одесі, Донецьку, Львові, Харкові та Луганську.

Олександр Кулішов

 Диригент вищої категорії

У 1990 році закінчив Донецький державний музично-педагогічний інститут ім. С. Прокоф'єва за фахом інструментальне виконавство (валторна). У 1989 р. був запрошений до оркестру Дніпропетровського академічного театру опери та балету. У 2010р. закінчив Одеську національну музичну академію ім. А.В. Нежданової за спеціальністю оперно- симфонічне диригування. За диригентським пультом у театрі з 2003р.  У його диригентському списку: «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, "Весілля Фігаро" В.-А. Моцарта, «Жізель» та «Корсар" А. Адана, "Тисяча та одна ніч" Ф. Амірова, "Ромео та Джульєтта" С. Прокоф'єва, «Летюча миша» Й. Штрауса, “Сорочинський ярмарок” О. Злотника, "Білосніжка" Е. Колмановського, "Снігова королева " та “Карлик Ніс” Г. Гордельянова,  “Попелюшка” В. Каліновського та ін.

СКЛАД  ОРКЕСТРУ 

ПЕРШІ СКРИПКИ:

Батирь Г. І.
Бичкова О.Б. (перша категорія)
Ізмалкова М.В. (вища категорія)
Кіяшко Н.М. (вища категорія)
Лучин О. О. (перша категорія)
Марголіна В. О. (перша категорія)
Озерова К. О. (перша категорія)
Пороховник Т.В. (вища категорія)
Протас О.В. (вища категорія)
Ріхтер Ю.О. (перша категорія)
Сирбу А.І. (перша категорія)
Черненко Г.Л. (перша категорія)

ДРУГІ СКРИПКИ:

Арзуманов С. Г. (вища категорія)
Вагнер Є. В. (перша категорія)
Власенко Т. В. (вища категорія)
Косумова І. Г. (друга категорія)
Кузьменцов О. А. (перша категорія)
Кузьменцова Л. В. (друга категорія)
Мельникова С. О. (перша категорія)
Перепелиця С. В. (вища категорія)
Туришева С. О. (друга категорія)

АЛЬТИ:

Гускіна А. О. (перша категорія)
Ель – Аржа Р. С. (вища категорія)
Когтянц В. В. (перша категорія)
Судос Т. А. (вища категорія)
Федоровська Я. М. (вища категорія)

ВІОЛОНЧЕЛІ:

Данильченко О. О. (перша категорія)
Кайстро Л. О. (друга категорія)
Коленчук А. Ю. (перша категорія)
Семенова Л. І. (вища категорія)

КОНТРАБАСИ:

Коленчук А. В. (вища категорія)
Носуля Ю. В. (вища категорія)
Сагайдачный А. С. (перша категорія)

ФЛЕЙТИ:

Жук О. Н. (перша категорія)
Каплунська Т. С. (вища категорія)
Осмаловський В. І. (вища категорія)
Притула В. Н. (вища категорія)

ГОБОЙ:

Жуков Н. А. (перша категорія)
Музюкін М. С. (перша категорія)
Поліщук С. Р. (вища категорія)
Ржевська А. О. (вища категорія)

КЛАРНЕТИ:

Ємельянов С. Ф. (вища категорія)
Липньов А. Н. (перша категорія)
Оксенберг А. Ю. (вища категорія)
Скрипніков Т. В. (вища категорія)

ФАГОТИ:

Перепелиця С. П. (вища категорія)
Рибак А. В. (вища категорія)
Титар В. А. (вища категорія)

ВАЛТОРНИ:

Дрозач Д. В. (перша категорія)
Кравець О. В. (перша категорія)
Недушко В. В. (вища категорія)
Недушко Д. В. (вища категорія)
Томчук І. В. (вища категорія)
Чєрніков М. О. (перша категорія)

ТРУБИ:

Іванов С. В. (вища категорія)
Кривич О. П. (вища категорія)
Пістов В. В. (вища категорія)
Стьопін В. Г. (вища категорія)

ТРОМБОНИ:

Безверхий М. С. (перша категорія)
Дидак М. В. (перша категорія)
Ковальов В. В. (вища категорія)
Ніколенко А. Г. (вища категорія)

ТУБА:

Гаркуша І. В. (вища категорія)

УДАРНІ:

Азіков С. О. (друга категорія)
Ільїн Р. А. (перша категорія)
Котельчук С. С. (вища категорія)
Сотніченко П. И. (вища категорія)

ФОРТЕПІАНО:

Персікова О. Г. (вища категорія)

АРФА:

Голуб О. Г. (друга категорія)

©2021 by Дніпропетровський Академічний театр Опери та Балету

  • Facebook logo 2019
  • Instagram
  • Youtube