ОРКЕСТР

Назар Михайлович Яцків
Головний диригент театру
Назар Михайлович – високоосвічений диригент, талановитий музикант, випускник відомої Львівської школи диригування. У 2009 р. закінчив факультет оперно-симфонічного диригування (клас професора Юрія Луціва) Львівської Національної музичної академії ім. М. Лисенка. В 2005 р. в тій же в академії, Яцків закінчив клас фортепіано професора Марії Кірх. В 2013 р. закінчив асистентуру в класі легендарного хорового диригента, народного артиста України Анатолія Авдієвського в Київській Національній музичній академії ім. П. І. Чайковського.
Назар Яцків є лауреатом Першої премії Всеукраїнського конкурсу піаністів серед студентів у м. Вінниця (2002 р.); у (2008 р.) він став володарем Гран-прі Національного конкурсу хорових диригентів у Києві. Учасник майстер-курсу легендарного диригента Юрія Симонова при Московській філармонії (2011 р.)
Під час навчання у Музичній академії Яцків організував та став диригентом камерного оркестру «Поліфонія» Національного університету «Львівська політехніка» (2008-2012 рр.). У 2005-2010 рр. він – диригент легендарного камерного оркестру «Заслужена державна академічна капела «Трембіта». У 2006-2013 рр. Назар Яцків головний диригент Івано-Франківської філармонії; у 2013-2015 рр. – диригент Львівської філармонії; у 2016-2018 рр. диригент Дніпропетровського академічного театру опери та балету; у 2018-2019 рр. диригент-художній керівник Луганської філармонії в м. Сєвєродонецьк. З вересня 2019 р. – головний диригент Дніпропетровського академічного театру опери та балету.
Назар Яцків активно займається і викладацькою діяльністю: у 2004-2005рр. концертмейстер в Інституті культури та мистецтв Прикарпатського університету; педагог факультету мистецтв Львівського університету ім. І. Франка (2009-2012рр.). З 2016р. – диригент оперної студії Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки.
У репертуарі диригента Назара Яцківа більш 30 оперно-балетних вистав, музичних симфоній, кантат, ораторій, як західно-європейського, так слов’янського класичного мистецтва, серед яких опери та балети Дж. Верді, Дж. Пуччіні, Дж. Россіні, Г. Доніцетті, В.-А. Моцарта, К. Орфа, Ж. Бізе, Р. Леонкавалло, П. Чайковського, С. Прокоф'єва, К. Данькевича, С. Людкевича, С. Гулака-Артемовського і т.д.
Як диригент-постановник Назар Михайлович здійснив постановки: «Любовний напій» Г. Доніцетті, «Так чинять усі жінки» В.-А. Моцарта, «Німецький реквієм» Й. Брамса, «Месія» Г. Генделя, «Назар Стодоля» К. Данькевича, «Кавказ» С. Людкевича, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського; в італійському місті Барлетта в театрі Тeatro Curci Barletta поставив опери «Паяци» Р. Леонкавалло та «Сільська честь» П. Масканьї.
В його послужному списку гастролі в Польщі, Італії, Німеччині, Австрії.

Володимир Григорович Гаркуша
Народний артист України, диригент вищої категорії
Після закінчення у 1982 році Уральскої державної консерваторії по спеціальності оперно-сімфонічне диригування, де навчався у відомого педагога Марка Павермана, Гаркуша Володимир Григорович, декілька років працював диригентом-постановником у Свердловському театрі опери та балету.
В серпні 1990 року він був запрошений до Дніпропетровського театру опери та балету на посаду диригента. З 1994 по 2015 рр. Гаркуша головний диригент Дніпропетровського академічного театру опери та балету. З 2015-2016рр. головний диригент Харківського Національного театру опери та балету. У 2018р. Володимир Григорович повертається до Дніпропетровського оперного театру.
У репертуарі маестро більше 40 назв оперно-балетних вистав – видатні твори українських та західно-європейських композиторів, а також вокально-симфонічні твори: Дж. Россіні, В.-А. Моцарта, Дж. Верді, Дж. Пуччіні, П. Масканьї, Ж. Бізе, К. Орфа, П. Чайковського, М. Римського-Корсакова, О. Бородіна, М. Мусорського; М. Лисенка, С. Гулака-Артемовського, К. Данькевича, О. Яківчук та багато інших.
Диригентський почерк маестро Гаркуші характеризується високим рівнем професіоналізму в стосунках з оркестром, солістами, хором, яскравою емоційністю, тонким відчуттям стилю і форми твору. Він володіє точним, виразним жестом, що відрізняє диригентську школу його вчителя – професора Павермана, що виховав цілу плеяду видатних диригентів. У манері диригування Гаркуші особливо вражає чудова мануальна техніка, пластичні жести, романтична спрямованість трактувань.
За його ініціативою на протязі 12 років у місті проходив регіональний фестиваль «Молодь розправляє крила», на якому виступали талановиті молоді музиканти та вокалісти Дніпропетровщини. Він багато гастролював в Італії, Іспанії, Франції та Великобританії. У статусі запрошеного гостя неодноразово диригував оперно-балетними виставами у Молдові, Росії, а також в театрах України: Одесі, Донецьку, Львові, Харкові та Луганську.

Олександр Кулішов
Диригент вищої категорії
У 1990 році закінчив Донецький державний музично-педагогічний інститут ім. С. Прокоф'єва за фахом інструментальне виконавство (валторна). У 1989 р. був запрошений до оркестру Дніпропетровського академічного театру опери та балету. У 2010р. закінчив Одеську національну музичну академію ім. А.В. Нежданової за спеціальністю оперно- симфонічне диригування. За диригентським пультом у театрі з 2003р. У його диригентському списку: «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, "Весілля Фігаро" В.-А. Моцарта, «Жізель» та «Корсар" А. Адана, "Тисяча та одна ніч" Ф. Амірова, "Ромео та Джульєтта" С. Прокоф'єва, «Летюча миша» Й. Штрауса, “Сорочинський ярмарок” О. Злотника, "Білосніжка" Е. Колмановського, "Снігова королева " та “Карлик Ніс” Г. Гордельянова, “Попелюшка” В. Каліновського та ін.