ОРКЕСТР

Яцкив Н. М..jpg

Назар Михайлович Яцків

Головний диригент театру

 Назар Михайлович –  високоосвічений диригент, талановитий музикант, випускник відомої Львівської школи диригування. У 2009 р. закінчив факультет оперно-симфонічного диригування (клас професора Юрія Луціва) Львівської Національної музичної академії ім. М. Лисенка. В 2005 р. в тій же в академії, Яцків закінчив клас фортепіано професора Марії Кірх. В 2013 р. закінчив асистентуру в класі легендарного хорового диригента, народного артиста України Анатолія Авдієвського в Київській Національній музичній академії ім. П. І. Чайковського.

 Назар Яцків є лауреатом Першої премії Всеукраїнського конкурсу піаністів серед студентів у м. Вінниця (2002 р.); у (2008 р.) він став володарем Гран-прі Національного конкурсу хорових диригентів у Києві. Учасник майстер-курсу легендарного диригента Юрія Симонова при Московській філармонії (2011 р.)

  Під час навчання у Музичній академії Яцків організував та став диригентом камерного оркестру «Поліфонія» Національного університету «Львівська політехніка» (2008-2012 рр.). У 2005-2010 рр. він – диригент легендарного камерного оркестру «Заслужена державна академічна капела «Трембіта». У 2006-2013 рр. Назар Яцків головний диригент Івано-Франківської філармонії; у 2013-2015 рр. – диригент Львівської філармонії; у 2016-2018 рр. диригент Дніпропетровського академічного театру опери та балету; у 2018-2019 рр. диригент-художній керівник Луганської філармонії в м. Сєвєродонецьк. З вересня 2019 р. – головний диригент Дніпропетровського академічного театру опери та балету.

  Назар Яцків активно займається і викладацькою діяльністю: у 2004-2005рр. концертмейстер в Інституті культури та мистецтв Прикарпатського університету; педагог факультету мистецтв Львівського університету ім. І. Франка (2009-2012рр.). З 2016р. – диригент оперної студії Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки.

  У репертуарі диригента Назара Яцківа більш 30 оперно-балетних вистав, музичних симфоній, кантат, ораторій, як західно-європейського, так слов’янського класичного мистецтва, серед яких опери та балети Дж. Верді, Дж. Пуччіні, Дж. Россіні, Г. Доніцетті, В.-А. Моцарта, К. Орфа, Ж. Бізе, Р. Леонкавалло, П. Чайковського, С. Прокоф'єва, К. Данькевича, С. Людкевича, С. Гулака-Артемовського і т.д.

  Як диригент-постановник Назар Михайлович здійснив постановки: «Любовний напій» Г. Доніцетті, «Так чинять усі жінки» В.-А. Моцарта, «Німецький реквієм» Й. Брамса, «Месія» Г. Генделя, «Назар Стодоля» К. Данькевича, «Кавказ» С. Людкевича, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського; в італійському місті Барлетта в театрі Тeatro Curci Barletta поставив опери «Паяци» Р. Леонкавалло та «Сільська честь» П. Масканьї.

В його послужному списку гастролі в Польщі, Італії, Німеччині, Австрії.

гаркуша.jpg

Володимир Григорович Гаркуша

Народний артист України, диригент вищої категорії

 Після закінчення у 1982 році Уральскої державної консерваторії по спеціальності оперно-сімфонічне диригування, де навчався у відомого педагога Марка Павермана,  Гаркуша Володимир Григорович, декілька років працював диригентом-постановником у Свердловському театрі  опери та балету.

В серпні 1990 року він був запрошений до  Дніпропетровського  театру опери та балету на посаду диригента. З 1994 по 2015 рр. Гаркуша головний диригент Дніпропетровського академічного театру опери та балету. З 2015-2016рр. головний диригент Харківського Національного театру опери та балету. У 2018р. Володимир Григорович повертається до Дніпропетровського оперного театру.

  У репертуарі маестро більше 40 назв оперно-балетних вистав – видатні твори українських  та західно-європейських композиторів, а також вокально-симфонічні твори: Дж. Россіні, В.-А. Моцарта, Дж. Верді, Дж. Пуччіні, П. Масканьї, Ж. Бізе,  К. Орфа, П. Чайковського, М. Римського-Корсакова,  О. Бородіна, М. Мусорського;  М. Лисенка, С. Гулака-Артемовського, К. Данькевича, О. Яківчук та багато інших. 

  Диригентський почерк маестро Гаркуші характеризується високим рівнем професіоналізму в стосунках з оркестром, солістами, хором, яскравою емоційністю, тонким відчуттям стилю і форми твору. Він володіє точним, виразним жестом, що відрізняє диригентську школу його вчителя – професора Павермана, що виховав цілу плеяду видатних  диригентів. У манері диригування Гаркуші особливо вражає чудова мануальна техніка, пластичні жести, романтична спрямованість трактувань.

  За його ініціативою на протязі 12 років у місті проходив регіональний фестиваль «Молодь розправляє крила», на якому виступали талановиті молоді музиканти та вокалісти Дніпропетровщини.  Він багато гастролював в Італії, Іспанії, Франції та Великобританії. У статусі запрошеного гостя неодноразово диригував оперно-балетними виставами у Молдові, Росії, а також в театрах України: Одесі, Донецьку, Львові, Харкові та Луганську.

26178910_1752783384765775_118514113_o.jp

Олександр Кулішов

 Диригент вищої категорії

У 1990 році закінчив Донецький державний музично-педагогічний інститут ім. С. Прокоф'єва за фахом інструментальне виконавство (валторна). У 1989 р. був запрошений до оркестру Дніпропетровського академічного театру опери та балету. У 2010р. закінчив Одеську національну музичну академію ім. А.В. Нежданової за спеціальністю оперно- симфонічне диригування. За диригентським пультом у театрі з 2003р.  У його диригентському списку: «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, "Весілля Фігаро" В.-А. Моцарта, «Жізель» та «Корсар" А. Адана, "Тисяча та одна ніч" Ф. Амірова, "Ромео та Джульєтта" С. Прокоф'єва, «Летюча миша» Й. Штрауса, “Сорочинський ярмарок” О. Злотника, "Білосніжка" Е. Колмановського, "Снігова королева " та “Карлик Ніс” Г. Гордельянова,  “Попелюшка” В. Каліновського та ін.

СКЛАД  ОРКЕСТРУ 

ПЕРШІ СКРИПКИ:

Протас О. В
Ізмалкова М. В
Озерова К. О
Лучин О. О
Кияшко Н. М
Марголіна В. О
Сирбу А. І
Черненко Г. А
Бичкова О. Б
Ріхтер Ю. О
Озерова В. О 
Кулак І. 

ДРУГІ СКРИПКИ:

Арзуманов С. Г
Перепелиця С. В
Власенко Т. В
Кузьменцов О. А
Вагнер Є. В
Косумова І. Г
Туришева С. О
Кузьменцова Л. В

АЛЬТИ:

Ель-Аржа Р. С
Судос Т. О
Жаваронкова Г. Ю
Когтянц В. В
Гускина А. О

ВІОЛОНЧЕЛІ:

Семенова Л. І
Данильченко О. О
Макаренко О. О
Кайстро Л. О
Коленчук А. Ю
Савченко М. Н
Холод О. Ю 

КОНТРАБАСИ:

Носуля Ю. В
Сагайдачний А. А 
Баранов О. Е 

ФЛЕЙТИ:

Притула В. М
Каплунська Т. С
Жук О. М
Процька Л. В

ГОБОЙ:

Ржевська Г. О
Поліщук С. Р
Жуков М. А
Музюкін М. С 

КЛАРНЕТИ:

Скрипніков Т. В
Оксенберг А. Ю
Ємельянов С. В
Липньов А. М

ФАГОТИ:

Рибак О. В
Титар В. А
Перепелиця С. П

ВАЛТОРНИ:

Недушко Д. В
Томчук І. В
Недушко В. В
Кравець О. В
Панченко С. 
Томчук К. І

ТРУБИ:

Іванов С. В
Кривич О. П
Пістов В. В
Петров О. М 

ТРОМБОНИ:

Ніколенко А. Г
Безверхий М. С
Ковальов В. В
Стебаков М. О

ТУБА:

Гаркуша І. В. (вища категорія)
Бокій Р. В 

УДАРНІ:

Сотниченко П. І
Ільїн Р. О
Галабурда В. П
Мартинець В. В

ФОРТЕПІАНО:

Персікова О. Г. (вища категорія)

АРФА:

Голуб О. Г. (друга категорія)