Фундаментом Дніпропетровської опери є хор. В його складі - 60 співаків. Колектив однодумців, хор бере участь у всіх виставах театру і створює цілісне сприйняття дії, що відбувається на сцені. Хор - ще один потужний соліст опери. Завдяки високому професіоналізму музикантів, йому довіряють виконання творів будь-якої складності: російська та зарубіжна класика, твори в жанрі «а капела», великі кантатно-ораториальные форми ( «Реквієм» Дж. Верді, «Половецькі танці» А. Бородіна, «Карміна Бурана» К. Орфа, «Реквієм» В. А. Моцарта). Почути хор можна не тільки у виставах, але і в концертних програмах, присвячених різним подіям або включених в репертуар театру. Нерідко талановиті артисти хору і виконують сольні партії в операх.

- ХОР  -

Валентин Миколайович

Пучков-Сорочинський

Головний хормейстер

Заслужений діяч мистецтв України

  Після закінчення навчання  у Донецькому інституті (1977р.)  Пучков Валентин Миколайович почав працювати  хормейстером у Дніпропетровському театрі. Молодий фахівець за короткий термін добре опанував виставами діючого репертуару, а також брав активну участь у роботі  хору над новими постановками. Хормейстер успішно працював як у великих класичних операх ( «Весілля Фігаро» В.А. Моцарт,  „Аїда” , «Ріголетто», «Травиата», «Трубадур» Дж. Верді,  „Турандот”, «Богема», «Мадам Баттерфляй»  Дж.Пуччіні,  „Борис Годунов” М. Мусоргського,  „Князь Ігор О. Бородіна, «Євгеній  Онєгін» П. Чайковського тощо), так і в оперетах, музичних казках, а також у балетах, де хоровий  супровід досягав злагодженого ансамблю та повноцінного звучання.

  Після восьми років плідної роботи Пучков В. М. з 1985 року  по 1987 рік  перебував на стажуванні у Великому театрі у Москві.   По  закінченню успішного стажування  повернувся до Дніпропетровського оперного театру і до 1999 року працював хормейстером. З 2000р. Валентин Миколайович головний хормейстер театру. Під керівництвом Пучкова В. М. пройшло оновлення складу хору. Зміна акторських поколінь, значне поповнення колективу молодими артистами відбувалось органічно і планово.

  Особливу сторінку в біографії хормейстера становить його над концертними програмами, до яких входили: „Реквієм” Дж. Верді, меса „Глорія” Дж. Пуччіні, „Stabat Mater” Дж. Россіні,  „Урочиста меса” Л.-В.  Бетховена, „Карміна Бурана” К. Орфа,  „Чотири духовні пісні для хору та оркестру” Дж. Верді, „Реквієм” Г. Форе, а також хори з маловідомої опери А. Понк’єллі „Заручені”.

  Творчою кульмінацією у діяльності Пучкова В.М. нині можна вважати його роботу – грандіозне сценічне дійство на музику К. Орфа для хору, солістів, балету та  оркестру.  Пучков В.М. був не просто ініціатором цього проекту. Він зробив усе можливе, щоб „Карміна Бурана” стала подією в музично-театральному житті України, і театр  з впевненістю досяг цієї мети, в чому роль хору була найпомітнішою. Емоційний і темпераментний  маестро сьогодні перебуває у чудовій творчій формі. З його творчим почерком знайомі слухачі Італії, Іспанії, Бельгії,  Польщі, Росії, Китаю, Нідерландів де хорова музика Дж. Пуччіні, Дж. Верді,  П. Масканьї, Р. Леонкавалло, Б. Шенга звучала у виконанні  академічного хору Дніпропетровської опери.

- СКЛАД ХОРУ -

АРТИСТИ ХОРУ:

СОПРАНО:

Бондаренко А., Васюченко Л., Воробйова В. , Воронцова Є.,  Деркунська А. , Дирда В., Дубницька С., Голубєва Е.,  Ефименко Е., Закора А. , Латоха І., Малая П., Міщенко А.,  Ніколенко А., Пономарьова Д., Река С.,  Самойлова Т.,  Скрипнікова О., Томілова В., Ярилова І.

АЛЬТИ:

Клименко Я.,  Кулішова В.,  Мінчун Ю., Старінок Д., Соловйова Н.,  Хижнякова Ю., Чернецька О.

ТЕНОРА:

Клименко Я.,  Кулішова В.,  Мінчун Ю., Старінок Д., Соловйова Н.,  Хижнякова Ю., Чернецька О.

БАСИ:

Арчаков І., Вовк В., Дудін І., Єлагін Д., Кисіль В., Мацак Д., Сероїд О. , Твердохліб О., Ткаченко О., Трощилов О., Ярина О.

©2020  Дніпровський Академічний театр Опери та Балету

  • Facebook logo 2019
  • Instagram
  • Youtube