©2020  Дніпровський Академічний театр Опери та Балету

Ромео та Джульєтта

Балет на 2 дії

С. ПРОКОФ'ЄВ

Лібрето О. Соколова  за мотивами одноіменної трагедії У. Шекспіра

Балетмейстер-постановник - О. Соколов, заслужений діяч мистецтв України

Диригент– Ю.Пороховник,заслужений діяч мистецтв України;

О. Кулішов

Сценографія, костюми  А. Ареф'єва, народного художника СРСР,

лауреата Національної премії ім.Т. Шевченка

(Сценічна редакція 2003 року здійснена на основі оформлення,

створеного художником у 1985 р.)

«Немає повісті сумнішої на світі, ніж повість про Ромео і Джульєтту», - про цей висновок відомо навіть тим, хто ніколи не читав трагедію Шекспіра. Написана драматургом у XVI ст., вона не перестає хвилювати людські серця. Не дивно, що твір став джерелом натхнення для одного з найвидатніших композиторів ХХ століття— С. Прокоф'єва.

            Його ім'я асоціюється з образом весни і життя, вщерть заповнених щастям і енергією, бадьорими музичними ритмами і чудовим гумором. Він фонтанував ідеями, задумами. Великий був у всіх жанрах. Але ми говоримо про Прокофьеве - автора балетів. Їх сім. Притча про «Ромео і Джульєтту» найпопулярніший з них.
            Нагадаємо шекспірівський сюжет: знатні родини Монтеккі і Капулетті ведуть між собою непримиренну ворожнечу. Але юні представники сімейних кланів - Ромео і Джульєтта люблять один одного, всупереч кривавої традиції, воліючи смерть бездушної влади застарілих звичаїв.

            У «Ромео і Джульєтті» є все: весна, юність з її гострим почуттям закоханості у світ, і свідомістю швидкоплинності відпущеної життя. Ці почуття пронизують весь спектакль від початку до кінця.
 

  • Facebook logo 2019
  • Instagram
  • Youtube